פתח סרגל נגישות
פתח סרגל נגישות

כלי נגישות

הזמן רכיבת מבחן >>

רכיבה ראשונה? איך עושים זאת נכון

לקראת רכיבה ראשונה על אופנוע חדש

רכיבה ראשונה היא מאורע שנחקק היטב אצל כל רוכב אופנועים. תשאלו רוכבים מנוסים יותר והם יספרו לכם שהם זוכרים היטב את הפעם הראשונה שהם עלו על אופנוע ואיך הם פשוט נדלקו. גם אם מדובר על רכיבה ראשונה באופנוע שנחשב מזמן מיושן, אי אפשר להתווכח כי הטעימה הראשונה יוצרת את התשוקה ואת הטעם לעוד. לכן חשוב שיהיה חבר טוב שילווה אתכם וגם ידריך אתכם כיצד לנהוג.

ליווי בזמן הרכיבה מאפשר לכם לקבל טיפים קטנים שיסייעו לכם לרכוב טוב יותר ובטוח יותר.

האם אתם רוכבים נכון על האופנוע?

בדקו האם האופנוע שאתם צפויים לרכוב עליו מתאים לכם. ברור שהאופנוע לא יתאים לכם ישר כמו כפפה במיוחד אם תסעו בתחילת הדרך על אופנוע שהוא לא שלכם. עם זאת עדיין זה יאפשר לכם לראות האם הרכיבה נוחה לכם. המלצה, אל תעלו ישר על אופנוע כבד חשוב לבחור אופנוע קל יחסית שמאפשר לכם תנועה נוחה וגמישות בזמן הרכיבה. מומלץ שתבדקו את דיוק 125 וגם תרגישו את אופנוע הספורט RC 125 ותראו למה אתם מתחברים יותר.

בצורה כזו תוכלו להתאים לכם את האופנוע הרצוי ולבדוק האם הרכיבה נוחה לכם. קחו את האופנוע לסיבוב ותבדקו איך אתם מגיבים בנסיעה הכוללת סיבובים. למרות שהאדרנלין מתחיל לעלות כשאתם לוקחים סיבובים במהירות, תורידו הילוך עד שתשלטו בכלי ובינתיים קחו את הסיבובים באיזי.

אופנוע חדש

790 Adventure R 2019

רכישת קסדה ואפוד לאופנוע חדש

ההתלהבות הראשונה לא פוסחת על רכישת אביזרים. החוויה להיכנס לחנות, לבחור קסדה או אפוד שמתאימים לאופי שלכם, פשוט נהדרת בתחילת הדרך. חשוב להתייחס לעיצוב ולנראות אבל גם לבטיחות שהיא כמובן שם המשחק. חשוב לא לחסוך על אביזרים שהם ישמשו אתכם לתקופה ארוכה ואף יכולים להציל את החיים שלכם.

בלימה נכונה בזמן הנסיעה

ציינו את הסיבובים, אבל מה עם העצירה? נושא הבלימה הוא חשוב מאוד ולכן לא משנה אם אתם נוסעים על כביש או בשטח כדאי לדעת שהטכנולוגיה מתקדמת נמצאת בתוך האופנוע שלכם והיא מאפשרת לכם לעצור בצורה נכונה. אבל לפני כן חשוב לדעת כמה דברים על בלימה. למרות שכל רוכב אופנועים רוצה לרכב בחופשיות ללא מגבלות רוב הסיכויים שהנסיעה שלכם תיהיה דווקא בכביש ולכן היא תכלול עצירות בשל צומת מרומזרת, מעבר הולכי רגל או עצירה פתאומית של רכב. לכן חשוב לדעת כמה נקודות על הבלמים. לרוב הבלם הקדמי הוא הבולם המרכזי באופנוע ולכן הוא גדול יותר מהבלם האחורי, מידע מפורט על נושא הבלימה תוכלו למצוא בפורום של אתר פול גז. נושא נוסף שקשור לבלימה היא מערכת המתלים באופנוע. מערכת זו מאפשרת בלימת זעזועים ותפקידה לרסן את הפתיחה והסגירה של הבלמים. הקפיץ לדוגמא סופג את האנרגיה כשהאופנוע עובר מעל מכשול או מדרכה. מדובר בממש מידע על קצה המזלג אך הוא נועד להסביר לכם איך המכאניקה של האופנוע מסייעת לעצור טוב יותר.

בלימת אופנוע KTM

בלימת אופנוע

בדיקת שמן, מים וטיפים נוספים לפני הרכיבה

חשוב לבדוק שהכל תקין באופנוע לפני הרכיבה, אומנם זה לא יקרה כל יום אך חשוב שתדעו איך לבדוק שמן, מים והאם ישנה בעיה שחשוב לשים עליה לב. בדיקת הצמיגים חשובה אף היא, צמיגים עם לחץ אוויר נמוך ימנעו תגובה מהירה ומדובר בנושא קריטי.

לסיכום – חשוב שתבחרו אופנוע חדש שיתאים לכם, אל תחסכו באבזור וממש לפני הרכישה חשוב שתצאו לנסיעת מבחן קצרה שתסייע לכם להגיע להחלטה נכונה.

הזמן נסיעת מבחן

צור קשר


    הזמן נסיעת מבחן ליצירת קשר מיידי חייג אלינו